Av. Öztürk YAZICI

avukat öztürk yazıcıAv. Öztürk YAZICI, 1964 yılında Kars ‘ta doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Kars'ta liseyi ise Bursa Erkek Lisesi'nde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1986 yılında mezun olarak o yıl meslek yaşamına Bursa Barosu'nda başlamış ve halen de 35 yılı aşkın aralıksız biçimde mesleği sürdürmektedir.

Evli ve kendisi gibi Avukat olan büyük oğlu Bahadır YAZICI'da dahil olmak üzere üç yetişkin çocuk babasıdır.

Aynı zamanda Arabulucular siciline kayıtlı yetkili Arabulucudur.

Mesleğinde,  özellikle Sanayi- Ticaret şirketlerinin yerli ve yabancı unsurlu uyuşmazlık çözüm ve sözleşmeleri başta olmak üzere Ticaret Hukuku, Borçlar hukuku,( Tazminat- Taşınmaz davaları)  icra ve İflas&Konkordato hukuku türü  özel hukuk alanlarında uzmandır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. 

Yanı sıra Bursa’da çeşitli sivil toplum örgütleri ile Eğitim Vakıflarının kurucu ve başkanlığını yapmıştır.

Bursaspor kulübünün 2010 Şampiyonluk dönemi de dahil olmak üzere Yöneticiliğini yapmış, ulusal ve Uluslararası uyuşmazlık ve davalarda kulübü temsil etmiştir. TFF kurullarında da geçmişte çeşitli görevler üstlenmiştir. 

İçeriklerine İnternet ortamında da ulaşılabilen Ekohaber gazetesinde 12 yıldır her hafta Ekonomi-Hukuk ekseninde yaşama dair yazılarını okurlarıyla paylaşmaktadır.